Eşek Sütü Çiftliği

Eşek Sütü'nün SİROZA faydası Nedir?

Eşek Sütü'nün SİROZA faydası Nedir?
Tag: İzmir Eşek sütü, İzmir eşek çiftliği, Eşek sütü İzmir'de nerede bulunur, Eşek sütü İzmir, İzmir Eşek çiftliği nerde, İzmir'de Eşek sütü nerede satılır, Eşek çiftliği İzmir, Eşek sütünün Astıma faydası

Eşek Sütü'nün SİROZA faydası Nedir?

Yıllardır hor görülen ve yük hayvanı olarak kullanılan eşeklerin sütünün aslında binbir derde deva olduğu ortaya çıktı.

GÜNLÜK TAZE SÜT

- Türkan Eğriboyun, Kurucu

Hipokrat’a göre eşek sütü, karaciğer problemlerine, enfeksiyonlu hatalıklara, ateş yükselmesine, ödem oluşumuna, burun kanamalarına, zehirlenme durumlarına ve yara oluşumlarına karşı tedavi edici özellik göstermektedir.

Eşek sütü, jips, beyaz kurşun, kükürt ve az miktarda civa bulundurmaktadır. Yapılan bilimsel analizlere göre, eşek sütü şaşırtıcı derecede faydalı besinler içermektedir. Eşek sütü, A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, C vitamini ve E vitamini içermektedir. Bunlara ek olarak eşek sütü, magnezyum, kalsiyum, potasyum, fosfor, çinko, sodyum ve immuno globulin içermektedir.

Eşek Sütünün Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Eşek sütü, kabızlığı gidermeye yardımcı olmakla birlikte, gargara yapıldığında, boğaz ağrılarını ve yaralarını gidermeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca eşek sütünün baş ağrılarını ve kas yorgunluklarını giderdiği düşünülmektedir. Eşek sütü, yorgunluğu gidermeye yardımcı olur, göz sağlığını korur, dişleri güçlendirir, yüzdeki kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur ve astım gibi solunum hastalıklarını giderir. Ayrıca eşek sütü, cildin kolajen ve elastik yapısını korur. Kardiovasküler hastalıklara karşı koruyucu olan eşek sütü kemikleri güçlendirir, cilt hastalıklarına karşı korur ve içerdiği özel yağ asitleri sayesinde erken yaşlanma etkilerini giderir. Eşek sütü, özellikle yeni doğan bebeklerin tüm vücut sağlığını korumaya yardımcı olur bağışıklık sistemlerini güçlendirir.

Eşek Sütünün En Yaygın Bilinen Faydaları

* içeriğindeki mineraller sayesinde vücuda direnç veriyor, bağışıklık sistemini güçlendirir.
* Eşek sütü kanser hastalığına karşı direnç sağlar.
* Eşek sütü astım hastalığına iyi gelir.
* Eşek sütü bronşit hastalığına iyi gelir.
* Eşek sütü anne sütüne en yakın süt olarak bilinir.
* Eşek sütü ile vücudunuzu yıkadığınızda yada bir bez pamuk yardımıyla sildiğinizde cilt hastalıklarına çare olur.
* Eşek sütü siroz'a iyi gelir.
* Eşek sütü balgam söktürür.
* Eşek sütü ateş düşürür.
* Eşek Sütü içerisinde bulunan yüksek kaliteli omega 3 sayesinde kalbi korur.
* Eşek sütü içerisinde bulunan yüksek kalsiyum sayesinde kemik gelişimini arttırıyor ve kemik erimesini engeller.
* Eşek sütü yağ yakımını hızlandırıyor ve vücudu formda tutar.
* Eşek sütü küçük yaştaki çocuklara ve bebeklere içirilebilir. Çünkü inek sütü gibi alerji yapmaz. Eşek sütünün anne sütüne çok yakın değerler taşıması sebebiyle, çok değerli bir süttür.Bebeklerin dünyaya gözünü açmasından sonra beslenmeleri ve gelişmeleri için yine anne sütüne muhtaçtır.Anne bebeğini artık sütüyle beslemek zorundadır.O zaman anne sütü bir bebek için hayati olmaktan öte yaşamının ilerleyen dönemlerinde vücudu için bağışıklıktan , hastalık dirençlerine kadar bir çok devamlılık arz eden süreçlerde olmazsa olmazdır.Peki anne sütü olmayan anneler bebekleri için endişelenmeli midir ? Anne sütünü alamayan bebek, mamalarla beslenmeye devam ettiğinde hayatının ilerleyen dönemlerinde bağışıklık sisteminden kaynaklanan eksiklikleri yaşayacaktır.